OTWÓRZ OCZY NA SĄSIADA

W dniach od 19 do 26 września gościlismy w naszej szkole 11 uczniów i trzech nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły w Stryju, na Ukrainie. Pobyt w Polsce był drugim etapem realizacji projektu wymiany polsko-ukraińskiej pt.:"Otwórz oczy na sąsiada, poznaj jego zwyczaje i tradycje"- w czerwcu uczniowie naszej szkoły gościli na Ukrainie.Patronat  nad projektem sprawuje Narodowe Centrum Kultury.
W trakcie tygodniowego goście z Ukrainy mieli okazję poznać zarówno Kokoszyce jak i Wodzisław Śląski, gdzie zwiedzili m.in; sztolnię ćwiczebną, muzeum, rynek miasta. Wraz z uczniami naszej placówki uczestniczyli w warsztatach plastycznych i językowych, rozgrywkach sportowych, wspólnych zabawach przy muzyce oraz wycieczkach m.in. do Krakowa, które sprzyjały wzajemnemu poznaniu i integracji. Udział w projekcie był okazją do poznania kultury i tradycji obu sąsiadów pomimo bariery językowej, a także do zawarcia nowych znajomości, które jak mamy nadzieję będą podtrzymywane.
Justyna Porwoł