Pod hasłem: "Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie" obchodzono na początku lutego Dzień Bezpiecznego Internetu. Ta międzynarodowa inicjatywa ma na celu propagowanie bezpiecznego i świadomego korzystania z Internetu przez młodych ludzi. W tym roku głównym celem kampanii jest zwrócenie uwagi dzieci i mlodzieży, na fakt iż ich działania i decyzje podejmowane w sieci mają bezpośredni wpływ na realne życie. Ponadto ma pomóc w odpowiedzi na pytanie czy właściwie kreują swój wizerunek w sieci, czy swą aktywnością nie naruszają prywatności własnej lub innych użytkowników. Jak co roku przypomina też o problemie uzależnienia od życia w sieci.
W naszej placówce z inicjatywy pana mgr Włodzimierza Sidorowa uczniowie klasy szóstej zorganizowali obchody DBI. Sami opracowali scenariusz krótkiego przedstawienia, wyreżyserowali go oraz wcieli się w role aktorskie. Po przedstawieni wszyscy otrzymali ulotki z informacjami dotyczącymi bezpiecznego korzystania z Internetu.

J.P