Jak tysiące uczniów w całej Polsce 5 kwietnia 2011 r. o godz. 9.00 nasi szóstoklasiści przystąpili do ogólnopolskiego sprawdzianu. W naszej szkole 23 uczniów rozwiązywało test, który  zawierał 20 pytań zamkniętych oraz 6 pytań otwartych. Za poprawne rozwiązanie całego testu można otrzymać maksymalnie 40 punktów - 20 za pytania zamknięte i 20 za otwarte.

Motywem przewodnim sprawdzianu był matematyk Friedrich Gauss. Informacje o wynikach tegorocznego sprawdzianu uczniowie otrzymają w maju. Umieszczone będą one także na specjalnych zaświadczeniach wydawanych przez CKE, które szóstoklasiści otrzymają na koniec roku szkolnego wraz ze świadectwami.

Arkusz testu rozwiązywanego przez szóstoklasistów jest dostępny na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej www.cke.edu.pl

J.P.