Dnia 22 maja 2014 roku uczniowie klas IV-VI naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do czeskiej szkoły w Spalovie. Wyruszyliśmy o godzinie 8.00, a naszymi opiekunami byli: pani Henryka Elias, pani Hanna Koniorczyk oraz pan Marek Przybysz.

Pobyt w czeskiej szkole rozpoczął się od zawodów sportowych. Graliśmy w trzy gry.

Dwie pierwsze przypominały naszego „zbijaka”, natomiast trzecią grą była piłka nożna. Wszystkie zakończyły się naszym zwycięstwem. Po zawodach wystąpiła Ewa Białas, która zaśpiewała dwie piosenki „We are the champions” i „Pokaż na co cię stać”. Około godziny 13.00 poszliśmy na obiad. Po obiedzie zwiedzaliśmy budynek szkoły. Pomieszczenia były ładne i kolorowe, zwłaszcza świetlica. U nas szkoła podstawowa liczy 6 klas, tam natomiast 9 klas. Bardzo zdziwiło nas to, że prawie wszyscy uczniowie i nauczyciele chodzą w klapkach. My na szczęście możemy mieć po prostu trampki. Dość łatwo udało nam się porozumieć z naszymi nowymi kolegami, którzy byli bardzo mili i otwarci. Pożegnali nas ciepło i dali nam niespodziankę na drogę powrotną. Podczas pobytu w Spalovie najbardziej spodobał nam się park i duży plac zabaw, tam właśnie zostaliśmy na dłużej. Na szczęście pogoda nam sprzyjała, było ciepło i słonecznie. Zwiedziliśmy również pobliski kościółek, zjedliśmy lody i zadowoleni wróciliśmy do Kokoszyc.

Ten wyjazd zaliczamy do jednego z najlepszych w naszej szkole.

Ewa Białas

Magdalena Krótki