Dnia 23 czerwca uczniowie klasy czwartej i piątej wybrali się na wycieczkę do Wodzisławia Śląskiego.  Dzieci odwiedziły siedzibę Muzeum Miejskiego, które mieści się w pałacu wybudowanym przez ród Dietrichsteinów w latach 1742-1747 na miejscu dawnego średniowiecznego zamku. W muzeum pod opieką przewodnika zwiedziły ekspozycję archeologiczną, etnograficzną i historyczną z terenu powiatu wodzisławskiego i ziemi wodzisławskiej. Niezwykle ciekawa okazała się wystawa prezentująca życie codzienne w czasach PRL- u. Na wystawie dzieci obejrzały  pamiątki, dokumenty, zdjęcia i przedmioty codziennego użytku  z czasów komunizmu, kącik z  wystrojem domostwa z lat 70. XX wieku. Poznały szarą codzienność, w której żyła większość społeczeństwa. Miały okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w strojach milicjanta, pielęgniarki, górnika i przodownika pracy. Po zwiedzaniu muzeum nadszedł czas zabawy na kręgielni w Hotelu Amadeus, a następnie uczta  w McDonalds.

H. Hibner