03.12.13 dzieci odwiedziły w OSP Kokoszyce galerię obrazów i rzeźb p. Zygmunta Łacioka, o tematyce górniczej. W trakcie spotkania autor opowiadał dzieciom o pracy w kopalni oraz technikach malarskich. Spotkanie było bardzo ciekawym doświadczeniem.

04.12.13 z okazji Barbórki nasze przedszkole odwiedził górnik p. Mirosław Cieśla w stroju galowym. Z tej okazji dzieci 5-6- letnie przedstawiły gościowi krótki program artystyczny, który przygotowała wych. B. Skubela. W zamian gość opowiedział dzieciom o ciężkiej i niebezpiecznej pracy górników. Na koniec dzieci wręczyły górnikowi laurkę oraz drobny upominek a On częstował je pysznymi cukierkami.

06.12.13 to dzień, na który dzieci czekały już od dłuższego czasu! W tym dniu do naszego przedszkola przybył oczekiwany gość...Św. Mikołaj w towarzystwie uroczego Diabełka. Na początku spotkania dzieci mogły porozmawiać ze Świętym ale największym przeżyciem było osobiste odbieranie paczek od zacnego Gościa oraz pozowanie do pamiątkowego zdjęcia. To było suuuper spotkanie a dzieci już czekają na następne w przyszłym roku!

10.12.13 już drugi raz odbył się koncert muzyki poważnej w wykonaniu artystów „Piano Music Ksenia Więcek”. Tym razem dzieciaki miały okazję wysłuchać utworów związanych ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Były to znane pastorałki i kolędy z Niemiec, Anglii oraz Polski. Kończąc spotkanie dzieci razem z muzykami zaśpiewały znaną kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Dzieciom bardzo się podobało „Spotkanie z muzyką poważną”.

11.12.13 nasze przedszkole odwiedził teatrzyk kukiełkowy „Tomcio” z Nowego Sącza z przedstawieniem „Krowa kłamczucha”. Było to bardzo pouczające przedstawienie, z którego dzieci wyciągnęły wniosek, że nie wolno nigdy kłamać!

Tego samego dnia, 5-6-latki słuchały „Legendy o psiej wierności” B. Gawryluk czytanej przez p. Roksanę - bibliotekarkę z MiPBP w Wodzisławiu Śl. w ramach akcji „Czytanie przedszkolakom”. Takie spotkanie z literaturą odbyło się także w grupie 3-4 oraz 4-5-latków w listopadzie.