Po feriach zimowych dzieciaki wróciły do przedszkola w pełni wypoczęte i gotowe do podjęcia nowych wyzwań ale oprócz zajęć „rozwiązał” się również worek niespodzianek. I tak 11 lutego nasze przedszkole odwiedził teatrzyk kukiełkowy „Tomcio” z Nowego Sącza z przedstawieniem pod tytułem „Bajka o szczęściu”, z którego dzieci dowiedziały się jak ważna w życiu ludzi jest przyjaźń. Przedstawienie bardzo podobało się przedszkolakom.

12 lutego dzieci 5-6-letnie miały okazję wysłuchać drugiej części „Legendy o psiej wierności” B. Gawryluk, którą przeczytała Pani Patrycja, bibliotekarka z MiPBP w Wodzisławiu Śl. w ramach akcji „Czytanie przedszkolakom”.

14 lutego dzieci z grupy 5-6-latków na zaproszenie Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Kokoszycach             (w ramach programu autorskiego „Kokoszyce – moja mała Ojczyzna”) udały się do sali OSP Kokoszyce na „szkubani piyrza”. Tam dzieci dowiedziały się jak powstają mięciutkie poduszki i kołdry oraz same mogły „przyczynić” się do ich powstania -  dzielnie skubiąc pierze. Jak tradycja każe w trakcie „pracy” były piosenki w wykonaniu przedszkolaków i opowiadania Pań „jak to kiedyś bywało”. Na koniec nasi  dzielni „szkubacze” za pomoc z rąk Pani Zosi otrzymali słodycze. To był naprawdę udany dzień .

B. Skubela