9 grudnia uczniowie klasy I, II i III w ramach projektu MEN "Poznaj Polskę" pojechali na wycieczkę do Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach. Z zainteresowaniem uczniowie obejrzeli film o powstaniu miasta, następnie zjechali szybem pod ziemię. Atrakcją była podróż łodziami podziemną rzeką oraz spotkanie ze Skarbnikiem. W drodze powrotnej dzieci zwiedziły Muzeum Ognia w Źorach.

265932542 2412660402200611 7270964671448120260 n

Start

Zapraszamy wszystkich Uczniów na inaugurację nowego roku szkolnego, w środę 1 września.

Na godzinę 8.00 - kl. 2, 3, 4, 5 i 7 spotykają się z wychowawcami w swoich salach.
godz. 9.00 - kl. 1 i 8 spotykają się w sali gimnastycznej z panią dyrektor i wychowawcami.

Klasa 2 - sala 47, p. Henryka Elias
Klasa 3 - sala 50, p. Izabela Wija-Sobiech
Klasa 4 - sala 51, p. Justyna Porwoł
Klasa 5 - sala 41, p. Dagmara Władarz
Klasa 7 - sala 53, p. Hanna Koniorczyk

Przypominamy o przestrzeganiu reżimu sanitarnego.

5 września w SP 15 obchodziliśmy V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Na lekcjach matematyki uczniowie klas 4-6 utrwalali tabliczkę mnożenia poprzez gry i zabawy.

W każdej klasie zorganizowano konkurs w wyniku którego wybrano MISTRZA MNOŻENIA.

Oto wyniki konkursu:

Kl.4- Jakub Białas

Kl. 5 –Wiktoria Kozielska

Kl. 6- Kinga Bywalec

MISTRZOM gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Klasą, która najlepiej opanowała mnożenie okazała się klasa V.

Małgorzata Szkopek

W dniu 11.05.2015 o godzinie 4.20 wyjechaliśmy do Warszawy na wycieczkę szkolną. Jechaliśmy autobusem przez wiele malowniczych miejscowości i miast. Gdy wjechaliśmy do Warszawy była godzina 10.30.O godzinie 11 zobaczyliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Później pojechaliśmy do Sejmu. Po Sejmie oprowadzał nas pan poseł Henryk Siedlaczek, który jak nas poinformował pochodzi z Marklowic. Ten miły pan oprowadził nas po całym Sejmie, zobaczyliśmy różne sale konferencyjne a także gabinet marszałka Senatu. Później pojechaliśmy na Stadion Narodowy, który zrobił na nas wszystkich ogromne wrażenie. Następnie dotarliśmy do słynnych Łazienek. W Łazienkach podziwialiśmy m. in. piękny Pałac na Wodzie. Dużą frajdą i zaskoczeniem w Łazienkach była obecność zwierząt. Zobaczyliśmy piękne pawie a także wiewiórki które podchodziły bardzo blisko nas. Gdy zakończyliśmy zwiedzanie Łazienek poszliśmy na obiad do restauracji. Po obiedzie pojechaliśmy do hotelu. Wcześnie rano zjedliśmy śniadanie i pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik. W Centrum Nauki Kopernik spędziliśmy bardzo fajnie czas bawiąc się i jednocześnie ucząc. Później zwiedzaliśmy Starówkę. Najpierw byliśmy w kościele w którym to znajduje się serce Fryderyka Chopina. Potem poszliśmy pod Pałac Prezydencki, zobaczyliśmy Kolumnę Zygmunta. Gdy podeszliśmy pod pomnik Syrenki zrobiliśmy sobie zdjęcia klasowe.

Bardzo podobało mi się na wycieczce, ponieważ dowiedziałam się dużo ciekawych rzeczy na temat naszej wspaniałej stolicy.

Uczennica klasy piątej- Paulina Bugla

Samorząd szkolny organizuje Tydzień ekologiczny od 20 do 24 kwietnia.

PONIEDZIAŁEK- DZIEŃ SŁOŃCA

WTOREK- DZIEŃ WODY

ŚRODA - DZIEŃ OGNIA

CZWARTEK- DZIEŃ ROŚLIN

PIĄTEK- DZIEŃ ZIEMI

Zakładajcie ubrania w kolorach każdego dnia!

Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 15
w Kokoszycach

Na naszej stronie znajdziesz informacje o pracownikach szkoły, uczniach i Radzie Rodziców. Zobaczysz, jakie osiągnięcia mieli nasi uczniowie i w jakich kołach zainteresowań pracują, aby te osiągnięcia powtórzyć. Jednocześnie zachęcamy wszystkich nauczycieli i rodziców do publikowania własnych artykułów. Pamiętajcie, że i Wy również możecie publikować na naszej stronie.

Proponujemy Ci odwiedzić internetową galerię szkolną. Znajdziesz tu zdjęcia związane ze szkołą (m.in. prace naszych uczniów, teren szkoły, zdjęcia z różnych uroczystości), Galeria (w miarę naszych możliwości) będzie na bieżąco uzupełniana.