sniadanie daje moc 1
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. 8 XI trzecioklasiści, realizując program "Śniadanie Daje Moc", obchodzili Dzień Śniadanie Daje Moc. Najpierw samodzielnie przygotowali produkty - kroili, obierali, układali na talerzach, wyciskali sok, mieszali. Potem stworzyli "szwedzki stół" w formie kolorowych wysp, układając produkty na talerzach wg kolorów. Powstała biała, czerwona, zielona i żółta wyspa oraz wyspa dodatków. Następnie przypomnieli sobie 12 zasad Klubu Śniadanie Daje Moc oraz stworzyli własne śniadaniowe hasło: "Śniadanie i sport daje nam moc !". Będąc zagorzałymi fanami piłki nożnej, założyli piłkarskie stroje. Potem nadszedł długo oczekiwany czas na wybieranie produktów do zjedzenia. Obowiązywała zasada "Odwiedź każdą wyspę" oraz zasady kulturalnego spożywania posiłków. W tym dniu wszystkim dopisywały apetyty! Uczniowie mieli okazję spróbowania nowych smaków oraz mogli się dowiedzieć, co lubią jeść na śniadanie koledzy i koleżanki. Tego typu zajęcia zwiększają świadomość uczniów na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Przyczyniają się również do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

Henryka Elias