recyt.2W dniach 4 - 6 marca Szkoła Podstawowa nr 15 gościła najlepszych recytatorów z Wodzisławia Śląskiego.

4 marca swoje wiersze deklamowali uczniowie z klas I - III. Hasło tegorocznego konkursu brzmiało "Bohaterowie baśni i bajek w poezji". Komisja wysłuchała 27 wierszy o krasnoludkach, smokach, wróżkach , królach...

5 marca do recytacji przystąpili uczniowie z klas IV – VI, a 6 marca – klasy VII, VIII oraz III gimnazjalne. Ich zadaniem było przygotować nie tylko wiesz, ale też fragment prozy. Wśród ulubionych poetów i pisarzy znaleźli się między innymi: Wisława Szymborska, Ludwik Jerzy Kern, Jan Brzechwa, Sławomir Mrożek, Joanna Olech.

Serdecznie dziękujemy komisji Wodzisławskiego Konkursu Recytatorskiego! Panie Czesława Sobik - przewodnicząca, Bronisława Błatoń oraz Maria Wierzgoń wysłuchały ponad 80 wierszy i ponad 50 fragmentów prozy. Dziękujemy również naszym sponsorom:

Słodki poczęstunek przygotowała piekarnia "Gajdzik", nagrody natomiast ufundowała księgarnia "Dudziak".

Wyniki poszczególnych grup:

III miejsce - Zofia Nowak z SP 10

Wyróżnienie - Julia Haligowska z SP 28

Wyróżnienie - Julia Wolny z SP 3

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a laureatom życzymy powodzenia w konkursach powiatowych.

Henryka Elias

Hanna Koniorczyk