Drodzy Rodzice, Przyszli Uczniowie!

Zapraszamy na Dzień Otwarty w naszej szkole.

W środę, 6 marca od godziny 17.30 do 19.00.

Odwiedź nas!

Przekonaj się, dlaczego warto wybrać naszą szkołę!

428473247 913760427416490 9029974085468910625 n

Miasto Wodzisław Śląski otrzymało dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Dzięki wspomnianym środkom nasza szkoła wyposażona została w mobilne miasteczko rowerowe.

Celem projektu jest stworzenie bezpiecznej i użytecznej bazy edukacyjno-sportowej dla dzieci i młodzieży z Wodzisławia Śląskiego. Dofinansowanie pozwoli na zakup mobilnych miasteczek rowerowych dla ośmiu placówek oświatowych na terenie miasta.

Projekt bezpośrednio wpłynie na poprawę stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez naukę dzieci w wieku szkolnym przepisów i zasad poruszania się rowerem po drogach publicznych, zachowania się na skrzyżowaniach i rondach,zasad obowiązujących podczas włączania się do ruchu, zmiany kierunku jazdy, czy zmiany pasa ruchu,
znajomość znaków obowiązujących na drogach publicznych oraz zasad działania sygnalizacji świetlnej.

posiłek.jpg

W naszej placówce realizowany jest program "Posiłek w szkole i w domu".

Jest on dofinansowany z budżetu państwa i realizowany  w porozumieniu z Gminą Wodzisłąw Śląski.

Jego celem jest  wspierania w latach 2019-2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków.

Z radością informujemy, że nasza placowka znalazła się wśrod laureatów konkursu: "Pracownia kompetencji cyfrowych". Dzięki zaangażowaniu naszych nauczycielek: pani Henryki Elias i Izabelii Wiji-Sobiech oraz ich uczniów, do naszej szkoły trafi mobilna pracownia komputerowa. Konkurs odbył się pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji i NASK. Serdecznie gratulujemy!