Ogromny sukces odniosła nasza uczennica Monika Kubek z klasy III.

Monika potrafi bezbłędnie pisać , doskonale zna polską ortografię.

10 marca 2011r w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów

klas I-III. „Dyktando 2011”.Monika konkursowy tekst dyktanda napisała bezbłędnie. Drugie miejsce zajęła Patrycja Szulc z klasy III.

Dziewczyny reprezentowały naszą szkołę 18 marca 2011r.w Miejskim Konkursie Ortograficznym w ZS nr 1 w Wodzisławiu Śl. Tekst dyktanda był trudny, opowiadał o życiu polskiej uczonej Marii Skłodowskiej-Curie. Monika poradziła sobie znakomicie i zajęła drugie miejsce oraz prawo reprezentowania szkoły w konkursie powiatowym!

21 marca 2011 r Monika napisała kolejne dyktando, tym razem w towarzystwie 14 najlepszych znawców polskiej ortografii z powiatu wodzisławskiego. Powiatowy Konkurs Ortograficzny odbył się w Szkole Podstawowej Nr 1 w Gorzycach. Tekst dyktanda ,to kolejne fakty z życia naszej noblistki i odkrywczyni pierwiastków radioaktywnych- Marii Skłodowskiej-Curie. Wśród laureatów konkursu znalazła się Monika Kubek .Zajęła ona III miejsce i prawo reprezentowania powiatu w konkursie wojewódzkim!

6 kwietnia 2011 r w Szkole Podstawowej Nr 15 w Żorach odbył się Wojewódzki Konkurs Ortograficzny .Nasza Monika znalazła się wśród 40 uczestników konkursu z takich miast jak: Rybnik, Żory, Zabrze, Racibórz, Świętochłowice, Bytom. Tekst dyktanda opowiadał o pracy Marii Skłodowskiej –Curie nad promieniotwórczością. Poziom był bardzo wyrównany. O zajmowanych miejscach decydowały kropki i przecinki.

Monice nie udało się napisać tekstu bezbłędnie, ale wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni z jej osiągnięć. GRATULUJEMY!!!!

Henryka Elias