W Zespole Szkolno - Przedszkolny nr 6 realizowany jest program "Szkoła Promujaca Zdrowie". 11 kwietnia z okazji Dnia Promocji Zdrowia kokoszycka społeczność szkolno-przedszkolna gościła w swojej placówce gości związanych z ochroną zdrowia. Katarzyna Płaczek, przedstawicielka miejscowego Ośrodka Zdrowia wykonała bezpłatne badania pomiaru cukru we krwi oraz pomiar ciśnienia tętniczego, zaś dietetyk Justyna Stawarska udzielała konsultacji na temat zdrowego odżywiania się. Dodatkowo Zofia Sobik, konsultantka ds. diety i żywienia przeprowadziła prelekcję dotyczącą ilości i jakości spożywanych pokarmów oraz wykonała badania zawartości tłuszczu w ciele metodą BIA (analiza bioelektrycznej impedancji).
Chętni mogli skorzystać również bezpłatnego badania słuchu, który przeprowadzała przedstawicielka gabinetu audioprotetycznego ,,Ad Styła”. Badania profilaktyczne cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród przybyłych gości, ponieważ w historii szkoły tego typu impreza zorganizowana została po raz pierwszy.

Dzień Promocji Zdrowia uatrakcyjnił występ grupy najmłodszych dzieci przedszkolnych, które w swoich wierszykach, inscenizacji i piosenkach promowały zdrowy styl życia. Goście obejrzeli również przedstawienie pt. ,, Sąd nad Balladyna”. w wykonaniu uczniów z koła teatralnego. Wśród uczestników prelekcji rozlosowane zostały nagrody w postaci bezpłatnych zaproszeń na zabieg pielęgnacyjny twarzy wysokiej klasy produktami witaminowymi w studio dietetyki i pielęgnacji cery.

W organizację Dnia Promocji Zdrowia włączyli się również rodzice uczniów i przedszkolaków. Przygotowali oni degustację zdrowej żywności. Każdy mógł skosztować zdrowych sałatek warzywnych, kolorowych kanapek, owoców, miodowych ciasteczek, owocowych koktajli i soków warzywnych. Uczniowie klas I – III uczestniczyli w lekcji udzielania pierwszej pomocy, ucząc się jak wezwać pomoc, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej i jak reanimować. Koordynatorem imprezy była p. Hanna Hibner.