Dnia 15.12.2016 roku uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 wraz z pedagogiem szkolnym Małgorzatą Szkopek brali udział w kolędowaniu w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnym w Wodzislawiu Śl. Celem spotkania była integracja uczniów oraz pielęgnowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Spotkanie rozpoczęło się występem gospodarzy, którzy w formie prezentacji przedstawili tradycje Świąt Bożego Narodzenia . Następnie odbył się koncert wykonany przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Kilara w Wodzisławiu Śl. Podsumowaniem spotkania było wspólne śpiewanie najpiękniejszych kolęd. Uczniowie naszej szkoły mogli również zwiedzić zaprzyjaźnioną szkołę oraz poznać i porozmawiać z uczniami i nauczycielami.

Uczniowie ZSP nr 6 już trzeci raz biorą udział we wspólnym kolędowaniu. Jest to dla nich ogromne przeżycie oraz sprawia im ono wiele radości i dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Małgorzata Szkopek