9 października biblioteka szkolna otrzymała 360 książek zakupionych z funduszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Na zakupy książek została przyznana dotacja wynosząca 5000zł ( w tym 1000zł wkład własny). Wybór książek konsultowano z uczniami, nauczycielami, rodzicami i biblioteką miejską. Zakupiono lektury szkolne dla klasy siódmej i ósmej, książeczki dla najmłodszych do nauki czytania, książki przygodowe, fantastyczne, zagadki kryminalne, książki o zwierzętach, książki dla nastolatków, książki dwujęzyczne. W ramach programu realizowane będą konkursy, projekty oraz imprezy czytelnicze z wykorzystaniem nowego księgozbioru. Zachęcam uczniów do udziału i odwiedzania biblioteki szkolnej, a przede wszystkim do aktywnego czytania.

mgr H. Hibner