may czowiek moe zosta wielkim ratownikiem aUczniowie klas młodszych realizują program edukacyjny „Ratujemy i uczymy ratować”. Celem tego programu jest nauczenie dzieci podstawowych czynności ratujących życie.

Zajęcia odbywają się cyklicznie. Uczniowie uczą się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Zobaczyli film animowany pt. "Doktor Kręciołek ", który w przystępny dla nich sposób przekazuje wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Są też po pierwszych ćwiczeniach praktycznych, podczas których sprawdzali, czy osoba poszkodowana jest przytomna. Wzywali pogotowie ratunkowe. Układali poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Uczyli się wykonywać uciski klatki piersiowej i oddechy ratownicze. Pamiętali także o swoim bezpieczeństwie.

Mamy nadzieję, że podjęte działania zaowocują w przyszłości tym, że uczniowie naszej szkoły będą właściwie reagować w sytuacji zagrożenia.

Tekst: Izabela Wija-Sobiech

Ewa Rybińska