8 października 2014 r. pierwszoklasiści z naszej szkoły przeżywali ważny dzień w swojej uczniowskiej karierze. W tym dniu odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia. Grupa 20 pierwszoklasistów została uroczyście włączona do grona uczniów naszej szkoły.

Pierwszoklasiści przygotowali program artystyczny, w którym pokazali swoją wiedzę i umiejętności. W obecności zaproszonych gości, rodziców, starszych kolegów i dyrekcji szkoły ślubowali na sztandar szkoły „być dobrym uczniem i dbać o honor szkoły” oraz pili sok z cytryny uśmiechając się do wszystkich.

Uroczystość była tak ważna i podniosła, gdyż zaproszonym gościem była pani Ludwika Kłosińska - naczelnik Wydziału Edukacji w Wodzisławiu Śl. oraz przewodniczący Rady Dzielnicy Kokoszyce pan Eugeniusz Chłapek oraz pani dyrektor Ewa Sosna , którzy pasowali pierwszoklasistów na uczniów szkoły .

Spotkanie przebiegało w miłej i uroczystej atmosferze.

Dziękuję rodzicom pierwszoklasistów za przygotowanie poczęstunku.

Henryka Elias

wychowawca I klasy w SP 15