Nowy rok szkolny rozpoczął się dla uczniów klasy III bardzo pracowicie. Uczestniczymy w konkursach, programach oraz wielu przedsięwzięciach Widoczne są już pierwsze efekty naszej ciężkiej pracy.

• Opowiadania z Doliny Muminków" - to tytuł konkursu plastycznego, zorganizowanego z okazji 100 rocznicy urodzin Tove Jansson oraz przypadajacej w 2015 roku 70 rocznicy pierwszej publikacji opowieści o Muminkach. 24 października, w Sali Multimedialnej Biblioteki w Wodzisławiu Śląskim, odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Agata Katarzyniec oraz Alan Stępniak zdobyli wyróżnienia w tym konkursie.

• Uczestniczyliśmy także w konkursie plastycznym pt.„Ulubiony Bohater książek Kornela Makuszyńskiego”, który został zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną - Filia w Kokoszycach. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpiło 20 października.

Jakub Białas, Radek Antończyk oraz Wojtek Nieszczesny zdobyliwyróżnienia.

• 5 listopada w Szkole Podstawowej nr 17 odbył się międzyszkolny konkurs „Czytam i rozumiem” dla uczniów klas I-III z naszego miasta.

W tym roku nasza szkoła była bezkonkurencyjna.

Karol Gęsty zajął I miejsce,

Julia Sosna zajęła II miejsce.

Serdecznie wszystkim gratuluję! Cieszę się z Waszych sukcesów i dziękuję za współpracę.

Wychowawczyni: Izabela Wija-Sobiech