W ramach współpracy naszej placówki z Miejską Biblioteką Publiczną uczniowie klas IV – VI mieli okazję uczestniczenia w wycieczkach do biblioteki w październiku. Podczas wizyt  zapoznali się z zasadami korzystania ze zbiorów, poznali stroną internetową biblioteki, nauczyli się korzystać z katalogu oraz zaznajomili ze sposobem  zamawiania książek. Obejrzeli zbiory w wypożyczalni i czytelni dla dzieci i młodzieży. Następnie zwiedzili wypożyczalnię dla dorosłych, dział muzyczny i czytelnię dla dorosłych.

3 listopada dzieci przedszkolne oraz klasy I – IV obejrzały spektakl teatralny lektury szkolnej pt. ,, Pinokio” w wykonaniu aktorów z teatru Art -Re z Krakowa. Podczas spektaklu dowiedziały się o tym, że kłamstwo nie popłaca, starszym należy się szacunek, a miłość czyni cuda. Dnia 12 listopada uczniowie kl. III – VI uczestniczyli w spotkaniu z pisarką Joanną Olech, która pisze i ilustruje swoje książki głównie dla dzieci. Spotkanie było bardzo ciekawe, ponieważ autorka zaprezentowała swoje książki w formie konkursów. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w  spotkaniu, słuchali czytanych fragmentów książek, odpowiadali na pytania. Za prawidłowe odpowiedzi otrzymywali od pisarki cukierki. Podsumowaniem spotkania było zadawanie pytań autorceoraz każdy uczeń otrzymał pieczątkę i autograf.

mgr Hanna Hibner