1 grudnia 2014 w Wodzisławskim Centrum Kultury odbył się V konkurs gawędziarski "Fedrowani w godce". Publiczność usłyszeć mogła zabawne i pouczające historie nawiązujące do tematyki górniczej i do śląskiej rodziny.

Z naszej szkoły po ślasku godali Karol Gęsty z klasy III, Bartosz Buko z klasy II i Damian Grychnik z klasy I. Chłopcy wspaniale opowiadali o śląskiej rodzinie, tradycjach i górniczej pracy.Znaleźli też uznanie w oczach jurorów!

Bartek wygodoł se I miejsce w , a Damian zdobył III plac! Uczniowie zostali zaproszeni na uroczystą galę przeglądu 13 grudnia 2014 r. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w śląskim godaniu!

Rodzicom uczniów dziękujemy za pomoc w przygotowaniu do konkursu i kultywowanie gwary śląskiej w rodzinach.

H.Elias, E.Rybińska, I.Wija -Sobiech