8 i 9 stycznia 2015 roku w Wodzisławskim Centrum Kultury odbyła się 17. edycja Festiwalu Widowisk Jasełkowych. Wzięło w nim udział aż 12 szkół. Nasi młodzi aktorzy przygotowali przedstawienie bożonarodzeniowe pt. „Obudzić w sobie wiarę”. To współczesna opowieść o ludziach zabieganych i myślących tylko o sprawach materialnych, którzy na szczęście, za sprawą anielskich mocy, w porę zdołali na nowo obudzić w sobie wiarę i zobaczyć na własne oczy cud narodzenia Dzieciątka Jezus.

Nasi uczniowie zajęli 2. miejsce, co jest wielkim sukcesem Na scenie czuli się bardzo swobodnie i profesjonalnie odegrali swoje role. Ich autentyczność z pewnością wzbudziła nutkę refleksji wśród jurorów i widzów, którzy nagrodzili ten spektakl długimi brawami.

Dziękuję Pani Justynie Porwoł, która towarzyszyła nam za kulisami podczas występu oraz Pani Dyrektor i Pani Izabeli Klimek, które dopingowały naszych artystów z widowni. Aktorom serdecznie gratuluję sukcesu i bardzo dziękuję za zaangażowanie

Hania Koniorczyk