18 stycznia 2015 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 w Kokoszycach odbył się wyjątkowy Koncert Noworoczny. Swą obecnością zaszczyciło nas wiele osób, które z niecierpliwością oczekiwały na rozpoczęcie uroczystości. Jako pierwsze wystąpiły przedszkolaki, które przygotowała Pani Marzena Hoinkis oraz Pani Magdalena Bisaga. Uśmiechnięte buzie dzieci odśpiewały świąteczne piosenki, którym towarzyszyły piękne układy taneczne.

Po występach przedszkolaków na scenie pojawili się aktorzy z koła teatralnego, którzy przygotowali przedstawienie bożonarodzeniowe pt. „Obudzić w sobie wiarę” w reżyserii Hanny Koniorczyk. To współczesna opowieść o ludziach zabieganych, myślących tylko o sprawach materialnych, którzy na szczęście, za sprawą anielskich mocy, w porę zdołali na nowo obudzić w sobie wiarę i zobaczyć na własne oczy cud narodzenia Dzieciątka Jezus. Ich autentyczność z pewnością wzbudziła nutkę refleksji wśród widzów, którzy nagrodzili ten spektakl długimi brawami.

Koncert Noworoczny wzbogaciły również występy uczniów poszczególnych klas, które śpiewały świąteczne przeboje w języku angielskim. Wszystkie wzbogacone były o krótkie scenki, w których dzieci lepiły bałwana, jeździły na sankach i rzucały się śnieżkami. Uczniów przygotowała Pani Dagmara Władarz. Ostatnim punktem programu był występ dziewczynek z koła wokalnego, które pięknie odśpiewały najpiękniejsze polskie pastorałki i kolędy. Uroczystość zakończyła życzeniami noworocznymi Pani Dyrektor Ewa Sosna.

mgr H. Koniorczyk