9 czerwca 2015 r to ważny dzień w szkolnej karierze uczniów klasy pierwszej. W tym dniu złożyli wizytę w szkolnej bibliotece i zostali pasowani na czytelników. Pierwszaki znają już wszystkie litery i chcą już czytać książki. Na spotkanie w bibliotece "pojechaliśmy pociągiem" w rytm wiersza J.Tuwima "Lokomotywa". Maszynistą pociągu była pani bibliotekarka Hanna Hibner. Po drodze spotkaliśmy bohaterów książek, którzy zadawali nam zagadki. Był kot w butach, śpiąca królewna, Czerwony Kapturek, baba jaga. Drzwi do szkolnej biblioteki otworzyły się , kiedy Pierwszaki rozwiązały wszystkie zagadki.

Potem Pani bibliotekarka sprawdziła, czy wszyscy znają litery i zasady korzystania z biblioteki oraz obchodzenia się z książką. Egzamin został zdany!Nadszedł więc ten moment- Pani Hibner dotykała dużą encyklopedią głowy każdego Pierwszaka, żeby" przelać wiedzę" z tej mądrej książki do każdej głowy i wypowiadała słowa "Pasuję Cię na czytelnika szkolnej biblioteki".

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i książeczkę.

Dziękujemy !

H.Elias