W dniach 8-12 czerwca 2015 roku w Szkole Podsawowej nr 15 odbył się Tydzień Regionalny – pomysłodawczynią była Pani Dyrektor, a organizatorką - Pani Justyna Porwoł.

W poniedziałek odwiedził nas Pan Władysław Szymura, który opowiadał o tym, jak ważna jest nasza Mała Ojczyzna oraz opowiedział o ludziach zasłużonych dla naszego regionu.

Następnego dnia nauczyciele uczniowie wędrowali ścieżką ekologiczno- regionalną Kokoszyc. Pani Hanna Hibner z najmniejszymi szczegółami opowiadała nam o naszej miejscowości.

W środę mieliśmy zaszczyt gościć Panią Wiesławę Kiermaszek- Lamla, która z chęcią podzieliła się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat naszej Małej Ojczyzny. Dowiedzieliśmy się przy okazji, ile dobrego zrobiła dla Kokoszyc.

W czwartek odbył się konkurs wiedzy o regionie. Wszyscy się bardzo starali, a najlepsi otrzymali nagrody.

Podsumowanie całego tygodnia odbyło się w piątek podczas uroczystego apelu, w którym towarzyszył nam Pan Władysław Szymura. Tego dnia odbył się również konkurs na najpiękniejszy strój regionalny. Uczniowie wyglądali przepięknie, a Panie nauczycielki tego dnia nosiły wianki na głowie. |Młodsze klasy deklamowały przygotowane wcześniej teksty po śląsku, natomiast starsze klasy przedstawiły krótkie scenki teatralne, również w języku śląskim. Był kabaret, Śnieżka i bajki śląskie.

Serdecznie dziękujemy pani Wiesławie Lamla- Kiermaszek i panu Władysławowi Szymura za poświęcony nam czas.

Hanna Koniorczyk