W dniu 18 kwietnia uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość przygotowała pani bibliotekarka Hanna Hibner. Wesoły pociąg pierwszoklasistów ruszył z sali lekcyjnej w podróż do krainy książek. Rytmu podczas drogi dodawał wiersz Juliana Tuwima ,, Lokomotywa”. Po drodze na dzieci czekały niespodzianki - bajkowe postacie: BABA JAGA, KOT W BUTACH, CZERWONY KAPTUREK, KOPCIUSZEK, ŚPIĄCA KRÓLEWNA, WRÓŻKA, które wprowadziły uczniów w świat książek. W postacie wcielili się uczniowie klasy piątej. Okazało się, że nie tak łatwo zostać czytelnikiem naszej szkolnej biblioteki. Uczniowie musieli rozwiązywać zagadki dotyczące bajek i ułożyć hasło z liter otrzymanych za prawidłowe odpowiedzi. W bibliotece dzieci poznały regulamin i reguły wypożyczania książek, zasady poszanowania książek, a także zasady zachowania. Zapoznały się z księgozbiorem biblioteki. Potem złożyły przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Następnie wszyscy zostali pasowani na czytelników poprzez dotknięcie głów największa encyklopedią.  Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom i książeczkę o zwierzętach zagrożonych wyginięciem. Od tego dnia uczniowie będą mogli wypożyczać swoje pierwsze książki, które miejmy nadzieję będą na długo przez nich zapamiętane.

mgr H. Hibner