promocja czytelnictwa1 maja uczniowie klasy pierwszej wysłuchali głośnego czytania bajek przez zaproszoną mamę Panią Gabriele Pieńkowską, która przeczytała dwie bajki pt. ,,Złotowłosa i trzy niedźwiadki” oraz historię życia jelonka ,, Bambi”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały obrazki w książce i z wypiekami na twarzy słuchały ciekawych historii. Brały także aktywny udział w dyskusji na ich temat. Jednak to nie jedyna taka akcja w naszej szkole, również uczniowie starsi czytali dzieciom młodszym fragmenty książek w ramach rządowego programu ,, Książki naszych marzeń”. Głośne Czytanie ulubionych książek odbywa się także podczas zajęć świetlicowych. Czytanie dzieciom to skuteczny sposób na wychowanie czytelnika – człowieka, który stale poszerza swą wiedzę i buduje mądrość. Ludzie, którzy czytają, podejmują lepsze decyzje, mają szansę na lepszą pracę, lepsze relacje z ludźmi, a nawet na dłuższe życie. Jeśli chcemy, by dzieci wyrosły na mądrych, kulturalnych i samodzielnych ludzi – czytajmy im.