W roku szkolnym 2011/2012  uczniowie ZSP nr 6 wzięli udział w projekcie  „Warto być dobrym,” którego organizatorem jest  Stowarzyszenie  Rodziców Na Rzecz Pomocy Szkołom - „Przyjazna Szkoła”. Celem akcji jest promowanie pozytywnych wzorców postaw wśród dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych  oraz  premiowanie i promocja na terenie szkoły dobrych działań i zachowań na rzecz innych.Każdy uczeń który zgłosił  się do akcji  miał do wykonania zadania  w 3 kategoriach:

• Względem innego człowieka
  • Względem grupy
  • Globalne- ja i świat.

Etapem półfinałowym konkursu  było  przeprowadzenie przez wychowawcę  na lekcji wychowawczej dyskusji z umożliwieniem uczestnikom zaprezentowania swoich działań. Etapem końcowym było losowanie laureata spośród wszystkich finalistów Konkursu.                                                                                                             Laureatami w poszczególnych klasach zostali.

Kl1- Anna Goriwoda

Kl2-Paulina Bugla

Kl3-Alicja Smoląg

Kl4-Patrycja Szulc

Kl5-Joanna Oślizło

Kl6- Karolina Gajda

18 czerwca odbył się finał akcji. Losowanie zostało przeprowadzone na sali gimnastycznej w obecności wszystkich uczniów szkoły. Laureatem została uczennica kl 3 Alicja Smoląg. Wręczenia nagrody głównej  (rower marki KROSS)  dokonała pani dyrektor szkoły Ewa Sosna.