21 września 2012 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w sprzątaniu terenu Ośrodka Wodnego ,, Balaton” w Wodzisławiu Śląskim. Grupa 23 uczniów z klasy piątej i szóstej pod opieką Hanny Hibner i Hanny Koniorczyk spotkała się o godz. 9.00 z Ekopatrolem Straży Miejskiej. Podczas zbiórki wszyscy uczestnicy otrzymali worki i rękawiczki, a następnie w towarzystwie strażników rozpoczęli zbiórkę śmieci wzdłuż drogi dojazdowej oraz w obrębie OW Balaton. Wspólnie z uczniami z innych szkół wodzisławskich zebrali cały kontener odpadów. Po akcji strażnicy zaprosili dzieci na pieczenie kiełbasek przy ognisku. Była to doskonała okazja na bliższe poznanie swoich rówieśników. Uczniowie bardzo zaangażowali się w akcję za co należą się im słowa podziękowania, a szczególnie za wytrwałość w pokonaniu długiej pieszej wędrówki. Rodzicom dziękujemy za umożliwienie uczestnictwa dzieciom w sprzątaniu, które na pewno wpłynie na kształtowanie postaw proekologicznych i utrwali nawyki odpowiedzialności za stan środowiska oraz zachęci do podejmowania działań na rzecz środowiska lokalnego.

mgr Hanna Hibner