SMOK MĄDRAGON DAJE RADĘ”to edukacyjny projekt profilaktyczny, który jest realizowany od września w naszej szkole w klasach I-III. Obejmuje szeroko rozumianą tematykę bezpieczeństwa dzieci w najbliższym otoczeniu – w domu, w szkole, na drodze czy podczas zabawy. Projekt został sfinansowany przez Urząd Miasta w Wodzisławiu Śląskim i będzie realizowany do końca roku szkolnego.

Pierwsze zajęcia dotyczyły odblasków i pracy policjanta – w klasie II, dzieci poznały numery alarmowe – w klasie I natomiast uczniowie klasy III rozmawiali o bezpiecznej drodze do szkoły.

Celem projektu jest zmniejszenie liczby wypadków wśród dzieci, poprzez przekazywanie wiedzy o bezpiecznym stylu życia, kształtowanie i utrwalanie prawidłowych, bezpiecznych zachowań oraz zwiększanie świadomości i wiedzy na temat sposobów tworzenia środowiska przyjaznego bezpiecznemu rozwojowi dziecka.

Akcja adresowana jest do dzieci w wieku 6–9 lat i przygotowana w formie bajki. To zabawna historia przygód kosmicznych bohaterów, którzy przybyli na Ziemię z ekspedycją badawczą z tajemniczej planety Bezpieczeństwa i Rozwagi. Ich przywódcą i mentorem jest rozważny i niezwykle mądry Smok Mądragon, który wraz ze swymi kosmicznymi przyjaciółmi odkrywa pewne zaskakujące dla nich reguły życia na Ziemi. Uczniowie mogą razem z bohaterami uczyć się i poznawać podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Życzymy uczniom owocnej współpracy ze Smokiem Mądragonem.

Tekst: Izabela Wija-Sobiech